Dyson Airwrap to efekt sześcioletniej pracy brytyjskiej firmy Dyson założonej przez Jamesa Dysona. 7 września 2022 roku produkt został wprowadzony na rynek i przeznaczony do masowej sprzedaży. Słynąca z wykorzystywania nowoczesnych technologii w produktach używanych w codziennym życiu, firma Dyson stworzyła aż 600 prototypów urządzenia i wydała bagatela 30 milionów dolarów, aby w sprzedaży pojawił się Dyson Airwrap. Czym właściwie jest Dyson Airwrap i na czym polega jego unikalność?
Czym jest Dyson Airwrap?
Dyson Airwrap to wszechstronne urządzenie do stylizacji włosów (multistyler), które nie tylko kręci włosy, ale modeluje, wygładza i zapobiega puszeniu się włosów. Wszystko to z wykorzystaniem efektu Coandy. Coandy to zjawisko aerodynamiczne wykorzystywane przez silnik cyfrowy Dyson V9 polegające na przyciąganiu i nawijaniu włosów na końcówki multistylera za pomocą strumienia powietrza.
Prędkość, z jaką obracają się łopatki wirnika, która wynosi 110 000 obrotów na minutę wytwarza ciśnienie 3,2 kPa, co pozwala na wytworzenie efektu Coandy. W ten sposób stylizacja odbywa się z wykorzystaniem strumienia powietrza, a nie jak w przypadku innych popularnych urządzeń do modelowania włosów, z wykorzystaniem nadmiernej temperatury.
> Ranking zamienników Dyson Airwrap 🌬️
Oprócz tego urządzenie dzięki czujnikom temperatury mierzy ciepło przepływającego powietrza ponad 40 razy na sekundę. Gwarantuje to bezpieczeństwo stylizacji i regulacji wykorzystywanej temperatury w taki sposób, aby nie przekroczyła ona 150 stopni Celsjusza. Dzięki temu włosy nie tracą swojego blasku i chronione są przed niekorzystnym wpływem wysokiej temperatury, a w konsekwencji przed ich zniszczeniem. Zaletę tę doceni każdy użytkownik, który korzystając z tradycyjnej prostownicy czy lokówki uszkodził lub spalił sobie włosy.
Jak wybrać Dyson Airwrap?
Producent oferuje kilka dostępnych wariantów urządzenia różniących się nie tylko kolorem, ale również zestawem końcówek wykorzystywanych przez multistyler w zależności od długości włosów. Urządzenie przeznaczone jest do różnych rodzajów włosów, a jego dobór jest uzależniony jedynie od ich długości.
I tak do włosów za łopatki i dłuższych przeznaczony jest Multistyler Dyson Airwrap Long, natomiast dla włosów za ramiona i krótszych dedykowany jest Multistyler Dyson Airwrap. Zgodnie ze swoimi upodobaniami można wybrać odpowiadająca nam kolorystykę urządzenia z kilku dostępnych wariantów, takich jak: nikiel/miedź, niebieski/różowe złoto, błękit pruski/miedź, fuksja/nikiel. Wersja Multistylera Complete dodatkowo wyposażona jest w etui podróżne.
Wyposażenie Dyson Airwrap
Dyson Airwrap posiada 3 przyciski. Pierwszy służy do włączania i wyłączania, a także do przełączania w tryb zimnego nawiewu powietrza wykorzystywany do utrwalania wymodelowanych włosów. Kolejny przycisk to regulacja temperatury dostępna w 3 wariantach: niska, średnia i wysoka. Ostatni przycisk to ustawienie przepływu powietrza umożliwiające na trzystopniowe regulowanie jego siły (niskie, średnie i wysokie). W zestawie znajduje się sześć dostępnych końcówek do stylizacji włosów. Końcówki te nakłada się na urządzenie.
Są to: końcówka do wstępnego suszenia i wykończenia fryzury, długa końcówka cylindryczna 30 mm do loków, długa końcówka cylindryczna 40 mm do fal, szczotka do modelowania i wygładzania włosów cienkich, szczotka do modelowania i wygładzania włosów gęstych, okrągła szczotka nadająca objętość. Zestaw uzupełnia szczoteczka do czyszczenia filtra oraz etui do przechowywania urządzenia wraz z akcesoriami.
Jak używać Dyson Airwrap?
Pierwszym krokiem zapewniającym najlepszy efekt użycia Dyson Airwrap jest umycie włosów. Wszystkie końcówki urządzenia mogą być używane na mokrych włosach, lecz optymalne efekty uzyskiwane są na włosach lekko wilgotnych tj. w około 80% suchych. Po umyciu włosów można nałożyć na nie używany przez siebie produkt do stylizacji i wykorzystując końcówkę do wstępnego suszenia Dyson Airwrap podsuszyć włosy.
W zależności od efektu stylizacji, jaki chcemy uzyskać należy wykorzystać dedykowaną mu końcówkę, jaką nakładamy na urządzenie. Producent prezentuje szereg przewodników stylizacyjnych, w których krok po kroku pokazany jest instruktaż posługiwania się Dyson Airwrap wraz z ustawieniami temperatury i siły przepływu powietrza umożliwiającymi uzyskanie pożądanego przez nas efektu. Mogą to być: pełne objętości fale, podkręcone końcówki, syrenie fale, francuski bob, krótkie fale, retro blowout, gładkie boki, loki pełne objętości oraz pełne objętości proste włosy.
Bogactwo dostępnych stylizacji dzięki użyciu Dyson Airwrap sprawia, że urządzenie to jest wielofunkcyjne. Pozwala zrezygnować z tradycyjnej lokówki, prostownicy czy suszarki. Wszystkie te sprzęty zastępuje nam bowiem Dyson Airwrap. W takim zestawieniu jego cena (około 2900 zł) nie wydaje się być zbyt wygórowaną. Dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii niewątpliwą zaletą urządzenia jest również ochrona włosów przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury na ich strukturę.
Jeden komentarz
Przereklamowane, są lepsze zamienniki